قوانین

کاربران گرامی، برای عضویت در این وب‌‌سایت، مطالعه و اطلاع از قوانین آن ضروری است.

 • شرایط و قوانین عمومی استفاده از سایت دناسیب
  • وب‌سایت دناسیب، یک سایت کاملا تخصصی در حوزه اطلاعات سیب است که تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران ثبت و ایجاد شده و در حال فعالیت است. این وب‌سایت ‌به عنوان یک سایت الکترونیکی، پایبند به تمامی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از مصرف‌کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت این قوانین است، لذا با نقض‌کنندگان این قوانین در حدود اختیارات قانونی خود، برخورد می‌کند.
  • هر گونه فعالیت در وبسایت دناسیب از جمله ورود به وبسایت، ثبت‌نام و استفاده از حساب کاریری، ثبت و انتشار آگهی، ثبت درخواست رزو و یا هر گونه استفاده از وبسایت واپلیکیشن‌های دناسیب، به معنای مطالعه و آگاه بودن کاربر از قوانین دناسیب، مفاد آن و نحوه استفاده از سرویسهای آن و پذیرش کلیه شرایط و قوانین دناسیب است.
  • حقِ هر گونه تجدید نظر و به روزآوری شرایط و قوانین و همچنین عملکرد و محتوای وبسایت، آپلیکیشنهای آن و کارمزد خدمات وبسایت، در هر زمان و بدون اطلاع قبلی، به دلایلی همچون عملکرد، افزودن یک قابلیت جدید به خدمات وبسایت و یا اجرای پیشنهاد کاربران، برای دناسیب، محفوظ است. و از تاریخ نشر یا به روزآوری آن، قابل اجراست و جایگزین کلیه توافقهای قبل می شود.
  • اگر کاربر با تغییرات ایجاد شده در قوانین وبسایت مخالف باشد، می تواند حساب کاربری خود را ببندد و یا آگهی خود را حذف کند. در غیر این صورت به معنای پذیرش قوانین به روز شده می باشد.
  • محتوای سایت اینترنتیir به عنوان یک وب‌سایت اطلاع‌رسانی بر پایه زبان فارسی برنامه ریزی شده؛ لذا استفاده از زبان فارسی در درج مطالب و عبارات ضرورتا باید رعایت شود. بدیهی است هر عبارت دیگری به غیر از این زبان -اعم از عبارات انگلیسی یا فینگلیش- به طور خودکار از معرض دید عموم حذف خواهد شد.
  • این وب‌سایت هیچ دخالتی در قیمت‌گذاری سیبها ندارد و قیمت‌گذاری صرفا بنابر تصمیم آگهی‌دهنده انجام می‌گردد؛ بااین حال چنانچه قیمت سیب آگهی‌شده نسبت به محدوده قیمت عرفی بازار، بیش از حد نامعقول باشد، تیم دناسیب بنا به صلاحدید خود قیمت را حذف یا به توضیحات آگهی منتقل خواهد کرد.
  • این وب‌سایت هیچ قصدی دال بر ایجاد آشفتگی، کنترل، جهت‌دهی، تشویش یا هر نوع دخالت جزئی یا کلی بر نرخ یا حجم معاملات بازار سیب ندارد و خود را از مسئولیت‌های احتمالی ناشی از آن به طور کلی مبری می‌کند. بر این اساس، چنانچه هر یک از کاربران وب‌سایت، با ارائه قیمت‌های نامناسب و درج توضیحات نادرست یا هر نوع توسل به شیوه‌ها یا روش‌هایی که در چارچوب مصادیق فوق قرار می‌گیرد، سعی در نقض آن رسالت داشته باشند، کاربری آنها بنابه ارزیابی و تصمیم مدیران سایت، بدون هیچ‌گونه تذکر قبلی، به صورت موقت یا دائم مسدود می‌شود و عنداللزوم مراتب جهت پیگرد قضایی به مراجع ذیصلاح اعلام خواهد شد.
  • کاربران محترم ضرورتا باید به هشدارهای پلیس فتا و سایر مراجع انتظامی، امنیتی و نظارتی دقت کنند.
  • لینک‌، آدرس الکترونیکی یا هرنوع تبلیغ مجازی سایر اشخاص حقیقی یا حقوقی در محتوای این سایت، صرفاً جهت اطلاع‌رسانی است و دناسیب هیچ مسئولیتی در قبال محتوای آن لینک‌ها یا آدرس‌های الکترونیک یا تغییرات بعدی آنها نخواهد داشت.
  • هر نوع محتوا یا آگهی ثبت‌شده از سوی اشخاص حقیقی یا حقوقی، توسط سامانه‌های مانیتورینگ خودکار و غیرخودکار تیم دناسیب بررسی و پس از تائید محتوا، بارگذاری و نمایش داده می‌شود. بدیهی است چنانچه اطلاعات به‌صورت ناقص یا خلاف مقررات و ضوابط دناسیب ارائه گردد، دناسیب بنابه ضوابط موجود، آنها را حتی‌الامکان اصلاح یا نهایتاً حذف خواهد کرد.
  • هیچ یک از کاربران، حق کپی‌برداری و سوء استفاده از محتوای تبلیغی اشخاص دیگر -از قبیل استفاده غیرمجاز از تصاویر محصول یا توضیحات و ترکیبات خاص آنها- را به گونه‌ای که تشابه صد درصدی بین آنها وجود داشته باشد ندارد. درصورت مشاهده یا گزارش شاکی، نسبت به اصلاح یا حذف محتوا یا انسداد موقت و دائم حساب کاربری فرد سوءاستفاده‌کننده اقدام خواهد شد.
  • کاربران می‌بایست در وارد کردن اطلاعات محصول خود دقت لازم را داشته باشند. پس از درج آگهی، امکان اصلاح و تغییر اطلاعاتی تناژ، کیفیت، جغرافیای محصول و… میسر نیست.
  • هر آگهی فروش، مختص نمایش اطلاعات یک سیب است؛ لذا در صورت ارائه هر نوع اطلاعات اضافی در آگهی که مشتمل بر نوعی تبلیغ نسبت به سایر سیبها، کالاها و خدمات گردد، بصورت اتوماتیک حذف خواهد شد. برهمین اساس، توضیحاتی که تبلیغ شخص فروشنده، کانال تلگرام و اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی، و در کل هر توضیح اضافی را شامل شود، به‌صورت اتوماتیک حذف خواهد شد.
  • در صورت استفاده از عکس سیب، این عکس حتما باید منطبق با نوع واقعی و موجود سیب و شامل حداقل یک عکس از نمای کامل سیب باشد. در غیر این صورت، کلیه عکس‌های آن آگهی حذف خواهد شد.
  • هر نوع توهین یا تهدید اشخاص یا اظهارنظرهای سیاسی و یا هرنوع عدم پایبندی به موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران یا استفاده از هر نوع محتوا که سبب وهن این سایت شود، مشمول حذف دائم کاربری و انتقال کاربر به لیست سیاه و ارجاع موضوع به مراجع قضایی خواهد بود.
  • انصراف از همکاری و تقاضای استرداد وجه، پس از انتخاب تعرفه و انجام عملیات پرداخت به هیچ وجه مورد پذیرش نیست و وجهی مسترد نمی‌گردد و واریز کننده وجه پس از واریز آن، حق خود را مبنی بر پیگیری حقوقی استرداد آن سلب و ساقط می‌کند.
  • واریزکننده وجه اقرار و اذعان می‌کند که وجه واریزی از کارت و حساب خویش و متعلق به وی باشد و شخصا مسئول پاسخگویی به تبعات ناشی از آن، در صورت کشف خلاف واقع باشد. سایت دناسیب به طور کلی از این مطلب مبری است و نهایت همکاری را با مراجع قضایی و انتظامی در این زمینه معمول خواهد داشت.
  • آگهی‌کننده اقرار و اذعان می‌کند که شخصا مالک تصاویر و محتوای منتشره خود بوده و ضامن کشف خلاف واقع آن است. دناسیب نسبت به کشف خلاف واقع آن، هیچ مسئولیتی ندارد.
  • آگهی‌کننده با قراردادن آگهی خود و سایر اطلاعات خود، قبول می‌کند که بخش عمومی اطلاعات را در معرض دید عموم قرار داده و دناسیب را از تبعات و حواشی احتمالی ناشی از آن مبری می‌کند. اطلاعات خصوصی فقط در اختیار سایت می باشد.
  • ارتباط بین خریدار و فروشنده تا قبل از پرداخت، تنها از طریق سایت انجام می‌شود و دناسیب هیچ مکانیزمی در خصوص تائید اصالت، وثوق و هویت واقعی طرفین ندارد و مبری از مسئولیت‌های احتمالی ناشی از آن است. خریدار و فروشنده شخصاً باید این موضوعات را احراز و رعایت کنند.
  • دناسیب متعهد به ایفای بالاترین سطح محرمانگی است؛ لذا کاربران محترم سایت نمی‌توانند انتظار ارائه اطلاعات ثبت‌شده سایر کاربران و نیز خود آن‌ها را از قبیل آی‌پی آدرس‌های ثبت‌شده، تاریخ درج آگهی و جزییات آگهی درج‌شده پس از حذف داشته باشند. این اطلاعات فقط به درخواست مراجع قضایی و انتظامی، داده خواهد شد.
  • با توجه به پیاده‌سازی بالاترین سطح امنیت سایبری بر روی پایگاه داده‌ این سایت، هیچ دسترسی فنی غیرمجازی به آن قابل‌انجام نیست. اما این مطلب به معنای جلوگیری صد درصدی از سوء‌استفاده‌های احتمالی اشخاص از اطلاعاتی که به صورت عمومی منتشر می شوند، نیست و دناسیب مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت. هرچند دناسیب مستمراً تلاش گسترده‌ای در جلوگیری از سوء‌استفاده احتمالی نیز به‌عمل می‌آورد.
  • چنانچه در خصوص موضوعی خاص، نسبت به محتـوای اطلاعـات ارسالی يا عمليـات انجام‌يافته اختلاف نظری باشد، اسناد دفاتر، گزارش‌ها و همچنين عمليات الكترونيكی ضبط‌شده در فايل‌ها و سرورهای كامپيوتری دناسیب، در مقابل طرف مقابل، سند و دليل معتبر خواهند بود و آگهی‌کننده حق هرگونه اعتراض را تحت هر عنوان، از خود سلب می‌کند.
  • حفظ و نگهداری رمز عبور بر عهده کاربران است. برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، کاربران می‌بایست در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند.
  • توجه داشته باشید که برای ارسال پیامک از سوی دناسیب، صرفا از شماره ………. استفاده می‌شود و هیچ شماره دیگری برای ارسال پیامک، متعلق و منتسب به این سایت نیست.
  • شماره تلفن‌های پشتیبانی ……………….. است و هیچ شماره دیگری غیر از آن، متعلق و منتسب به این سایت نیست.
  • دناسیب در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی ندارد و کلیه خدمات و تراکنش‏‌های مالی آن فقط از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به دناسیب اطلاع دهید.
  • قوانین و ضوابط مشروحه مندرج در این صفحه بنا به تغییر شرایط، درصورت لزوم، اصلاح، گسترش یا تعدیل خواهد شد. کلیه کاربران شخصاً موظف هستند به‌صورت دوره‌ای از این صفحه بازدید و از آخرین وضعیت قوانین، اطلاع حاصل کنند.
  • صرفاً این وب‌سایت، اینستاگرام ……. و اپلیکیشن‌های اندروید قابل‌نصب از گوگل‌پلی و کافه‌بازار قابل استفاده، نصب و مورد تایید است و سایر کانال‌ها و آدرس‌های مشابه، صرفاً از نام و برند دناسیب سوء‌استفاده می‌کنند.

 

 • شرایط اختصاصی استفاده از سایت دناسیب
  • هر کاربر حقیقی، تنها حق انتخاب یک نام کاربری را دارد و در صورت فعالیت با بیش از یک نام، حساب کاربری وی به طور موقت یا دائم مسدود خواهد شد. بر همین اساس، چنانچه کاربری با ایجاد کاربری‌های مختلف بخواهد در قیمت بازار نوسان ایجاد کند، بدون هیچ تذکر قبلی، حساب کاربری وی به طور دائم مسدود خواهد شد.
  • مکان درج شده در متن آگهی، جهت رویت و بازدید سیب نمی بایست در زمان مراجعه متقاضی تغییر نماید. لذا کاربران حقوقی تحت هیچ شرایطی مجاز به ارجاع مشتری خود به مکانی دیگر نمی باشند. چنانچه شکایتی از سوی کاربران در این خصوص واصل شده و به اثبات برسد پروفایل نمایشگاه غیر فعال خواهد شد.
  • انتقال آگهی از یک پروفایل به پروفایل دیگر حتی در صورت مشترک بودن مجموعه ها اعم از شعبه یا دفتر مختلف یک نمایشگاه، نمایندگی یا شرکت امکان پذیر نمی باشد.
  • کاربران عادی دناسیب مجاز به درج دو آگهی با اطلاعات مشابه از قبیل تناژ، کیفیت، جغرافیای محصول و… نخواهند بود. البته در صورت داشتن چند نوع محصول با کیفیت های متفوات (درجه یک و دو و …) امکان ثبت هر کدام به طور جداگانه امکانپذیر می باشد.
  • چنانچه مشتری محصولی را خریداری کند، بعد از پرداخت، مبلغ به هیچ عنوان برگشت داده نخواهد شد و سایت دناسیب هیچگونه مسئولیتی در قبال بازگشت وجه نخواهد داشت.
  • چنانچه کاربر عمداً یا سهواً آگهی خود را حذف کند، سایت دناسیب هیچگونه مسئولیتی در قبال بازگرداندن آگهی حذف‌شده نخواهد داشت.
  • دناسیب ممکن است به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، برنامه موبایل و یا سایر بخش‌های این سرویس، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و …) که به این شکل در سرویس های آنلاین دناسیب ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهد بود اما با ثبت آنها در سرویس‌های مرتبط به دناسیب کاربران این حق را به دناسیب می‌دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی ارائه دهد، منتشر کند و به اشخاص یا شرکت‌های دیگر منتقل کند.
  • کاربر می پذیرد، که حقوق قانونی هرنوع محتوایی که در سایت دناسیب ثبت می کند متعلق به خود کاربر می باشد. مسئولیت هرگونه نقض قانون کپی رایت و مالکیت معنوی، یا استفاده غیر قانونی از محتوی، لوگو و نشان تجاری اشخاص حقیقی و حقوقی، به عهده کاربر ثبت کننده می باشد.
  • دناسیب تلاش خواهد کرد از طریق روشهای موجود صحت اطلاعات ارائه شده توسط کاربران را مورد سنجش قرار دهد ولیکن مسئولیت محتوای نمایه (پروفایل) کاربران به عهده ایشان بوده، همچنین درستی و صحت اطلاعات ثبت شده محصولها و تطابق آن با واقعیت بر عهده ی فروشنده مربوطه می باشد و دناسیب هیچگونه مسئولیتی در قبال سو استفاده ها و آسیب های احتمالی آن بر عهده نمی گیرد.
  • دناسیب حق اعمال هرگونه تغییر در صفحات وبسایت از جمله نمایه (پروفایل) کاربران و محصولهای ثبت شده را بدون اطلاع قبلی برای خود محفوظ می دارد.
  • سایت دناسیب ممکن است سرویسهای ارتباطی و پیام رسان داخلی برای تسهیل ارتباط شما با سایر کاربران فراهم آورد، شما توافق می‏‌کنید که از این سرویس‏‌های ارتباطی و پیام رسان، فقط برای ثبت، ارسال و دریافت پیام‏‌هایی استفاده کنید که مناسب و مرتبط با خدمات و موضوع وبسایت دناسیب باشد.
  • هدف از ایجاد بخش نظرات در دناسیب، اشتراک‌گذاری تجربه‌ی خرید و فروش و خدماتیست که توسط فروشندهان ارائه می گردد. همچنین فرصتیست برای اشتراک گذاری نحوه رفتار و برخورد خریداران در دوره خرید و فروش. در این بخش، هر کاربر مجاز است پس از اتمام دوره خرید و فروش و در چهارچوب شرایط و قوانین سایت، نظر خود را به اشتراک بگذارد و پس از تایید، نظرش را روی سایت مشاهده کند. بدیهی است که اگر قوانین سایت در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش درنمی‌آیند. نظرات ثبت شده کاربران قابل ویرایش نخواهند بود.
  • دناسیب در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشرشده کاربران هیچگونه مسئولیتی ندارد و نمایش نظرات کاربران در سایت به هیچ ‌وجه به معنی تایید دناسیب بر محتویات نظر نیست؛ لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود هنگام ثبت نظر خود و یا هنگام مطالعه نظرات ارائه شده، موارد ذیل را مد نظر قرار دهند.
  • نقد مناسب، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را در نظر نگیرد؛ بلکه به‌طور واقع‌بینانه معایب و مزایای محصول مورد نظر را در کنار هم بررسی کند.
  • با توجه به تفاوت در سطوح کیفی محصولات و تفاوت در قیمت آن‌ها، لازم است نقد و بررسی خرید و فروش با توجه به نرخ آن صورت گیرد؛ نه به‌صورت مطلق.
  • جهت احترام‌گذاشتن به وقت بازدیدکنندگان سایت، لازم است هنگام نوشتن نقد، مطالب غیرضروری را حذف کرده و فقط مطالب ضروری و مفید را در نقدتان لحاظ کنید.
  • با توجه به ساختار بخش نظرات، از سوال‌کردن یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوال یا درخواست راهنمایی خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.
  • کاربران ارسال‌کننده‌ی نظر موظف‌اند از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کنند. بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تاییدنشدن نظر کاربر می‌شود.
  • تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند و هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کرده و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار کند.
  • با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن، نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت کنید. دقت داشته باشید تا جای ممکن از هرگونه لینک‌دادن (فرستادن) دیگر کاربران به سایت‌های دیگر و درج ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • تنها نظراتی تایید خواهند شد که مرتبط با محصول موردنظر باشند؛ لذا بحث‌های متفرقه و غیرمرتبط با محصول مربوطه را مطرح نکنید.
  • کاربران می‌توانند نقد خود به دناسیب را در قسمت تماس با ما مطرح نمایند تا سریعا مورد رسیدگی قرار گیرد؛ لذا هیچ‌گونه نقدی را درباره‌ی سایت یا خدمات آن در قسمت نظرات محصولها ننویسید.
  • توجه داشته باشید، مسائلی را که از آن اطمینان ندارید، به‌هیچ‌وجه در نظرات ثبت نکنید؛ همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیرمطمئن، درباره‌ی محصولها جدا خودداری کنید.
  • بهتر است مطالبی در این بخش ثبت شود که برای سایر کاربران و بازدیدکنندگان سایت مفید باشد؛ لذا از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیرمرتبط یا غیرضروری در این بخش پرهیز کنید.
  • توجه داشته باشید که تمامی نظرات با نام و مشخصات ارسال کننده نظر ثبت شده و به نمایش درخواهند آمد، لذا با رعایت ادب و احترام متقابل در متن نظر، نشانگر شخصیت والای خود باشید.
  • هنگامی که شما از خدمات دناسیب استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا تکمیل می‏‌کنید و یا به دناسیب ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که دناسیب به صورت الکترونیکی (از طریق سیستم پیام داخلی، پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
  • آدرس ایمیل و شماره تماسهایی که کاربر در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها مسیر رسمی و مورد تایید کاربر می باشد و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.
  • جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد دناسیب برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند ارسال این پیامها را در حساب کاربری خود لغو کنند، اما همچنین می‌پذیرند که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از سرویس با مشکل مواجه شوند.
  • توجه داشته باشید که شماره …………. تنها شماره پنل پیامک دناسیب است و دناسیب از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. همچنین ممکن است بعضی از پیامک های مربوط به رزرو و سایر رویدادها و خدمات دناسیب، در مواردی و به تشخیص سامانه پیامکی طرف قرارداد دناسیب، از طریق شماره های عمومی سامانه پیامکی ارسال شود. همچنین ممکن است دناسیب از طریق شماره ………… در برخی شرایط خاص برای کاربران خود، پیامک ارسال کند.
  • هرگونه اطلاعیه، اعلان و هشدار در مورد امور جاری کاربر و استفاده کاربر از سایت و یا نقض قوانین دناسیب، به صفحه اعلانات کاربر یا آدرس ایمیل یا شماره تماس ثبت شده کاربر و یا تمامی موارد با هم ارسال می گردد.
  • بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان دناسیب، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام دناسیب است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی به قسمت ……………. تماس با ما مراجعه کرده و آن را به ما اطلاع دهید.
  • همچنین کسب و کار دناسیب برای ارتباط مستمر با کاربران خود، حسابهایی را در اپلیکیشن های پرکاربرد فضای مجازی همچون تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک،تویتر ایجاد کرده. لینک اکانت رسمی دناسیب در اپلیکیشن های فوق، در وبسایت دناسیب قابل دستیابی می باشد.
  • تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی ,www.denasib.com denasib.ir است. کاربران جهت برقراری ارتباط مستقیم با دناسیب، می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش تماس با ما استفاده کنند.
  • کاربر مجاز نیست هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای دناسیب شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی و کتبی صادر شده باشد.
  • کاربر مجاز نیست با استفاده از روش‌هایFraming یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از سرویس دناسیب را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار دناسیب یا در روش ارائۀ سرویس دناسیب تغییر یا اخلالی ایجاد کند.
  • کاربر مجاز نیست برنامه یا اسکریپتی با هدف نمایه سازی (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی سرویس اجرا کند.
  • کاربر مجاز نیست هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش سرویس دناسیب یا سرویس های مرتبط با دناسیب انجام دهد.
  • همه مطالب ارائه شده و در دسترس در ابزارهای ارتباطی دناسیب، همچون وبسایت یا حسابهای دناسیب در شبکه های مجازی، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط دناسیب جزئی از اموال دناسیب محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار دناسیب است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای دناسیب محفوظ می‏‌دارد.
  • تمامی اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط دناسیب و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار دناسیب است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست خدمات، مشخصات، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‌سایت دناسیب و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای دناسیب محفوظ است.
  • در مواردی که در وبسایت دناسیب لینک الکترونیکی به وبسایتها یا منابعی خارج از کسب و کار دناسیب تعبیه شده است، لینک به چنین منابعی به معنی تایید نوع فعالیت های وبسایتها و منابع مذکور نمی باشد و دناسیب هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت، درستی، محصولات و خدمات ارائه شده وبسایتها و منابع مذکور ندارد.
  • در بعضی از عملکردهای وبسایت دناسیب از سرویس Google Maps API استفاده می شود، کاربران هنگام استفاده از خدمات مذکور ملزم به رعایت قوانین وبسایت گوگل Google’s terms of use می باشند.
  • در سایت دناسیب، تمام اطلاعات، لوگو ها، عکس ها و همچنین طرح سایت، در اداره کل مالکیت صنعتی به ثبت رسیده اند و تحت پوشش قانون کپی رایت محفوظ می‌باشند؛ استفاده از محتوای هر یک از بخش های سایت دناسیب، خلاف اخلاق شهروندی ایرانی بوده و متوجه پیگرد قانونی خواهد بود.
  • هرگونه استفاده تبلیغاتی از این وبسایت ممنوع می باشد مگر در صورتی که مجوز قانونی مکتوب دریافت شده باشد.
  • کاربر حق دارد در هر زمان از طریق گزینه لغو حساب کاربری یا از طریق ارسال ایمیل به دناسیب، به حذف حساب کاربری خود در دناسیب اقدام نماید. در صورتی که کاربر حساب خود را، در حالی که یک رزرو در حال انجام دارد لغو نماید، مقررات لغو رزرو بطور کامل برای کاربر اجرا گردیده و کاربر متعهد و ملزم به جبران هرگونه خسارت احتمالی به خریدار و یا فروشندهی می باشد که رزرو مذکور با ایشان پیگیری می گردد.
  • در شرایطی که کاربر، شرایط و قوانین وبسایت را رعایت ننماید و یا در صورتی که دناسیب به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر (خریدار یا فروشنده) می‌تواند برای شرکت یا سایر کاربران خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، دناسیب حق دارد ضمن محفوظ نگاه داشتن حقوق خود برای اقدامات قانونی علیه کاربران خاطی ، بدون اطلاع قبلی، محدودیتهای موقت یا دائمی بر خدمات دریافتی کاربر مذکور اعمال نماید، دسترسی به بعضی امکانات وبسایت همچون حساب کاربری کاربر را محدود نماید، حساب کاربر را بطور موقت تعلیق نماید و یا حساب کاربری کاربر مذکور را از سرویس دناسیب حذف نماید.
  • در صورت اعمال هر نوع محدودیت بر حساب کاربری کاربر به دلایل فوق الذکر، دناسیب اطلاعیه ای از اقدامات صورت گرفته بر حساب کاربری کاربر به آدرس ایمیل کاربر مذکور ارسال می نماید و همچنین فرصتی برای حل و فصل مسئله وقوع یافته و کسب رضایت کامل دناسیب به کاربر اعطا خواهد گردید.
  • دناسیب مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف ثبت درخواست رزرو جدید اقدام و عملیات خود را متوقف کند. در اینحالت کلیه رزروهایی که قبل از توقف عملیات سایت ثبت شده باشند، پردازش و اجرا می گردند.
  • کاربر توافق می‌کند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به دناسیب، از طریق سیستم رایانه‌ای دناسیب بعمل آید و کاربر ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کند.
  • مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربری، بر برعهدۀ کاربر بوده و کاربر ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.
  • کاربر می‌پذیرد هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف دناسیب به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.
  • کاربر با عضویت در سرویس دناسیب قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سیستم رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کند.
  • کاربر می پذیرد، تمامی و تک تک کارمندان، کارکنان، مدیران، مالک یا مالکین، تابعین و نمایندگان کسب و کار دناسیب را از هرگونه ادعا، مسئولیت و تعهد در قبال هرگونه خسارت و ضرر و زیان جسمی، جانی و مالی، ناشی از استفاده کاربر از خدمات دناسیب و در تعامل با کاربران دیگر، مبرا و بدور بدارد، طرح هرگونه ادعایی در این ارتباط مردود خواهد بود.
  • دناسیب در هیچ نقطه‏‌ای از کشور شعبه یا نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه، از طریق دفتر مرکزی پردازش و مدیریت می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی دناسیب اطلاع دهید.
  • تمامی شرایط و قوانین مندرج در متن، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هریک از موارد قابل اطلاق “قوه قهریه”، دناسیب هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.
  • بخشی از اطلاعاتی که دناسیب ذخیره می‌کند اطلاعاتی است که شما به صورت مستقیم در فرآیند ثبت نام، ارسال درخواست رزرو، تماس با مرکز تماس و یا روش‌های مشابه در سیستم ثبت می‌کنید. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تلفن همراه، آدرس پست الکترونیکی و اطلاعاتی از این دست می‌شود.
  • هنگامی که شما اعتبار موجود در کیف پول خود در دناسیب را از طریق کارت‌های بانکی افزایش می‌دهید، شماره تراکنش بانکی جهت پیگیریهای آتی در دناسیب ثبت می‌شود. لازم به ذکر است دناسیب در فرآیند افزایش اعتبار از طریق درگاههای امن بانکی، هیچ‌گونه دسترسی به اطلاعات بانکی شما ندارد و لذا هیچیک از اطلاعات حساب یا کارت بانکی شما در دناسیب ذخیره نمی گردد.
  • دناسیب اطلاعات مربوط به نحوه استفاده کاربران از نرم‌افزار موبایل و سایت دناسیب را ثبت می‌کند. از این اطلاعات برای بهینه‌سازی کیفیت سرویس استفاده می‌شود.
  • دناسیب ممکن است اطلاعات مربوط به دستگاهی که شما از طریق آن از سرویس استفاده می‌کنید (تلفن همراه، تبلت و غیره) از جمله نوع دستگاه، سیستم عامل، مشخصات سخت‌افزاری و همچنین اطلاعات مربوط به روش اتصال شما به اینترنت از جمله شبکه 3G، وای‌فای (WiFi) و غیره را ذخیره کند. از این اطلاعات برای بهینه‌سازی کیفیت سرویس استفاده می‌شود.
  • اطلاعاتی که در دناسیب ذخیره می‌شود در موارد زیر ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد: ارائه، نگهداری و بهبود کیفیت خدمات. شخصی‌سازی سرویس برای هر کاربر شامل ارائه پیشنهادهای ویژه هر کاربر. ارتباط دناسیب با کاربران جهت اطلاع‌رسانی و یا برقراری ارتباط بین فروشنده و خریدار جهت تسهیل فرآیند رزرو و خرید. به طور مثال فروشنده می‌تواند با شماره تلفن همراه خریدار برای هماهنگی تحویل محصول و پیدا کردن مکان دقیق تحویل استفاده کند.
  • اطلاعات محرمانه شما، در صورت نیاز برای حل اختلاف حقوقی مابین میهمان و میزبان، برای ایفای حق و دارایی طرفین، برای حفظ امنیت طرفین یا امنیت نفر سوم، یا در صورت عدم رعایت قوانین مربوطه، در اختیار مراجع قانونی قرار خواهد گرفت. دادرسی به این موضوعات مطابق با قوانین رایج جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
  • دناسیب متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع شما با استفاده از سایت دناسیب، رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید. دناسیب خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه خطا و یا تخلفی، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی موجود همچون تماس با ما، با ما در میان بگذارید.

شرایط اختصاصی استفاده از سایت دناسیب مختص اشخاص حقوقی (نمایشگاه‌ها، نمایندگی‌های فروش، واردکنندگان)(در حال بررسی)

 • حساب کاربری
  • برای باستفاده از امکانات وبسایت، کاربر می بایست ثبت نام کرده و اطلاعات موردنیاز و مشخص شده را وارد سایت نماید. در این حالت حساب کاربری مختص همان کاربر، جهت انجام امور جاری، در اختیار کاربر قرار میگیرد.
  • تنها افرادی که بیشتر از 18 سال دارند و واجد اهلیت قانونی باشند، می توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در دناسیب کنند. افراد زیر 18 سال می بایست تحت نظر والدین و یا قیم قانونی خوداز وبسایت استفاده کنند. برای ایجاد حساب کاربری مقدماتی، هر کاربر باید نام و نام خانوادگی، و شماره همراه خود را در وبسایت ثبت کند.
  • کاربر با ثبت نام در وبسایت می‌پذیرد که قوانین و مقررات دناسیب را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفادۀ کاربران از دناسیب به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.
  • کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در سرویس دناسیب وارد کند. هرگاه کشف گردد که هر یک از اطلاعات درخواستی به غلط ثبت گردیده، شرکت می‌تواند حساب کاربری مربوطه را مسدود کرده و از ارائۀ سرویس به کاربر خودداری کند.
  • هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان فروشنده، خریدار و یا هردو بصورت همزمان در وبسایت داشته باشد.
  • مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در دناسیب یا سایر خدمات مربوط به دناسیب انجام می‌شود به عهدۀ کاربر است.
  • مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ کاربر خواهد بود.
  • کاربر حق ندارد حساب کاربری خود را در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی ثالث قرار دهد، یا حساب خود را به فرد یا شرکت دیگری منتقل کند. بدیهیست مسئولیت هرگونه نقض قوانین از جانب دارنده حساب کاربری به عهده مالک حساب کاربری خواهد بود.
  • با استفاده از سرویس دناسیب کاربر می‌پذیرد که از خدمات دناسیب برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند.
  • کاربر می‌پذیرد که دناسیب، ارائه کننده خدمات نرم‌افزاری از طریق وبسایت و اپلیکیشن های دناسیب است، که ارتباط مستقیم بین فروشنده و خریدار را جهت توافق بر انجام یک معامله، بصورت الکترونیکی فراهم و تسهیل می‌کند. دناسیب به هیچ عنوان مالک یا متصدی یا نماینده محصولاتی که در وبسایت توسط کاربران به ثبت رسیده نمی باشد، همچنین دخالتی در تولید محصولات ندارد. در سرویس دناسیب، خریدار مختار است درخواستی برای رزرو  و خرید یک محصول ایجاد و برای کاربر فروشنده، ارسال کند یا خیر، همچنین فروشنده مختار است یک درخواست رزرو  و خرید محصول را بپذیرد یا رد کند، لذا هر رزروی که فروشنده و خریدار بر سر آن به توافق می‌رسند باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل بین کاربر فروشنده و کاربر مخریدار در نظر گرفته شود و دناسیب هیچ کنترلی بر رفتار هیچ یک از کاربران خود ندارد. لذا مسئولیت دناسیب محدود است به مهیا کردن وبسایت و اپلیکیشن ها و سرویسهای نرم افزاری مربوطه و هیچ نوع مسئولیت دیگری را نمی پذیرد.
  • تمامی خدمات سیستمی دناسیب به کاربران در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز فعال است و کاربران می توانند امور خود را بصورت آنلاین پیگیری نمایند. روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه امور غیر سیستمی همچون پاسخ تلفنی به درخواست ها و یا رسیدگی به مشکلات مشتریان در طول روزهای کاری و در اولین روز پس از تعطیلات، پردازش می‌‏شوند.
  • دناسیب همواره در دریافت و تحویل فوری کلیه درخواستهای ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که در خواست رزرو توسط فروشنده مربوطه رد شود و یا پاسخی ارسال نگردد، حق کنسل کردن آن درخواست و استرداد وجه پیش پرداخت به خریدار مربوطه برای دناسیب محفوظ است، یا اینکه خریدار می‏‌تواند محصول مد نظر را با محصول دیگری جایگزین کند.
  • در صورت بروز مشکل در تایید رزرو درخواست شده، یا رد درخواست توسط مفروشنده، مبلغ شارژ شده در کیف پول خریدار بصورت اتومات آزاد می گردد، در اینحالت خریدار می تواند درخواستی برای عودت مبلغ پیش پرداخت شده ثبت نماید تا وجه درخواستی حداکثر طی 48 ساعت کاری به حساب معرفی شده توسط ایشان واریز گردد، یا اینکه می تواند مبلغ شارژ شده در کیف پول خود را برای رزرو محصولی دیگر حفظ نماید.
  • کاربران باید هنگام ثبت درخواست رزرو مورد نظر خود، فرم درخواست را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، درخواستهای کاربر قابل پیگیری و پردازش نخواهد بود. درج اطلاعات هویتی، آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است. در صورتی که شبهه ای در صحت این اطلاعات وارد باشد، دناسیب جهت اطمینان از قطعیت رزرو، می‌تواند از کاربر، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.
  • کاربر فروشنده متعهد می شود اطلاعات ثبت شده در هنگام رزرو محصول منطبق با واقعیت باشد بعنوان مثال مشخصات محصول و تناژ صحیح باشد. درصورت عدم تطبیق اطلاعات ثبت شده با واقعیت، کاربر خریدار مجاز به لغو رزرو بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده برعهدۀ کاربر فروشنده است.
  • کاربر فروشنده، مسئول و متعهد می باشد، که پس از نهایی شدن یک رزرو، محصول مربوطه را با مشخصات و خدمات تعهد شده در سند رزرو نهایی، در اختیار خریدار مربوطه قرار دهد. در غیراینصورت، مسئولیت جبران خسارات وارده به عهده کاربر فروشنده است.
  • با توجه به ثبت سیستمی درخواست رزرو، صدور مجدد فاکتور یا تغییر مشخصات آن تنها از طریق تماس مستقیم با تماس با ما ممکن بوده و زمانبر می باشد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت درخواست رزرو، نسبت به این مساله دقت لازم را مبذول نمایند.
  • کاربر خریدار می‌پذیرد، درخواست رزروی ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از خدمات دناسیب را داشته باشد. کاربر فروشنده هم می پذیرد محصول خود را تنها به منظور فروش از طریق دناسیب ثبت کند. کاربر خریدار اگر پس از ارسال درخواست رزرو و پذیرش درخواست توسط کاربر فروشنده، درخواست را لغو کند و نیز کاربر فروشنده اگر پس از قبول یک درخواست رزرو، درخواست را لغو کند، شرکت می تواند به دلیل تاثیر این امر بر اعتماد سایر کاربران و مخدوش شدن شهرت و اعتبارکاری دناسیب، به تشخیص خود جریمه های نقدی یا غیر نقدی به حساب کاربری ایشان اختصاص دهد و حساب کاربری ایشان را تا حل و فصل موضوع به حالت تعلیق درآورد.
  • پس از نهایی شدن یک رزرو، در صورتی که فروشنده برای تحویل محصول حاضر نشود، تمامی هزینه های دریافتی به خریدار بازگردانده خواهد شد، و دناسیب حداکثر تلاش خود را برای یافتن محصول جایگزین و جلب رضایت خریدار مبذول خواهد داشت. در این ارتباط فروشنده مربوطه مسئول هرگونه ضرر و زیان وارده به خریدار بوده و همچنین شرکت می تواند بعلت عدم رعایت مقررات دناسیب که منجر به بی اعتمادی سایر کاربران و مخدوش شدن شهرت و اعتبارکاری او خواهد شد، به تشخیص خود جریمه های نقدی یا غیر نقدی به حساب کاربری ایشان اختصاص دهد و حساب کاربری ایشان را تا حل و فصل موضوع به حالت تعلیق درآورد.
  • پس از نهایی شدن یک رزرو، در صورتی که خریدار برای تحویل گرفتن محصول مراجعه نکند، محصول همچنان تحت رزرو ایشان باقی خواهد ماند و هزینه های پرداختی رزرو به ایشان مسترد نخواهد شد. در صورت لغو رزرو توسط خریدار، مطابق مقررات لغو رزروی که در تاریخ ثبت درخواست رزرو، در نمایه (پروفایل) محصول و توسط فروشنده در معرض دید خریداران قرار داده شده است رفتار خواهد شد. کاربر فروشنده ملزم به مطالعه و انتخاب مقررات لغو رزرو محصول خود بوده، کاربر خریدار نیز ملزم به مطالعه مقررات لغو رزرو محصول مورد نظر خود، پیش از ارسال درخواست رزرو می باشد.(مقررات لغو رزرو باید نوشته شود و در سامانه بارگزاری شود و در هنگام ثبت نام فروشنده گزینه ای برای انتخاب آن گذاشته شود.)
  • کاربر خریدار می پذیرد، محصول خریداری شده را مطابق تاریخ تحویل مشخص شده در سند رزرو تحویل بگیرد. در صورتی که خریدار بدون رضایت فروشنده، تحویل محصول را به تعویق بیاندازد، فروشنده حق دارد به میزان 2 برابر اجاره بهای انبار یا سردخانه یا دیگر محلهای نگهداری محصول را مطابق روزهای به تعویق افتاده، از خریدار مربوطه اخذ نماید، همچنین فروشنده حق دارد از روشهای قانونی برای تخلیه محصول از محل نگهداری مطابق با سند رزرو، استفاده کند و هرگونه هزینه و ضرر و زیان در این ارتباط متوجه خریدار است.
  • کاربرانی که بعنوان فروشنده اقدام به ثبت محصول خود می نمایند، حتما می بایست خود مالک قانونی محصول مذکور باشند و یا محصول بصورت اجاره بلند مدت در اختیار ایشان قرار داده شده و یا نماینده قانونی صاحب محصول باشند. در هر صورت امر خرید و فروش محصول در دناسیب تنها با اطلاع و اجازه صاحب قانونی محصول مجاز می باشد. مسئولیت هرگونه خلاف، خطا و یا اشتباه صورت گرفته در این ارتباط به عهده کاربر فروشنده مربوطه بوده و حق هرگونه پیگیری حقوقی در این ارتباط برای دناسیب محفوظ می باشد.
  • مالکیت مادی و معنوی و همچنین تمامی مسئولیت نمایه محصول ثبت شده توسط کاربر فروشنده، متعلق به ایشان می باشد. در صورتیکه ادعایی مبنی بر مالکیت هر یک از محصولات ثبت شده به دناسیب ارسال شود، پس از بررسیهای لازم و تایید مالکیت توسط کارشناسان دناسیب، مالکیت و مسئولیت نمایه محصول مذکور، به صاحب قانونی محصول، انتقال خواهد یافت و کاربر ثبت کننده می پذیرد که از تاریخ انتقال، هیچگونه ادعایی در ارتباط با نمایه محصول انتقال یافته نداشته باشد.
  • در مواردی که خرید و فروش یک محصول در خارج از دناسیب، توسط صاحب قانونی محصول به نمایندگان متعددی سپرده شده باشد، مالکیت نمایه محصول مذکور در دناسیب، متعلق به اولین نماینده ای خواهد بود که نمایه محصول را بطور کامل و بی نقص، ثبت و منتشر نماید.

تبصره: درصورتی که نماینده ای بتواند محصول را بطور معنی داری با نرخ پایین تر و شرایط بهتر از آنچه که در وبسایت ثبت شده عرضه کند. پس از بررسی و تایید کارشناسان دناسیب، نمایه محصول مذکور به نماینده دوم انتقال خواهد یافت و نماینده اول می پذیرد که از تاریخ انتقال، هیچگونه ادعایی در ارتباط با نمایه محصول انتقال یافته نداشته باشد.

 • کاربر فروشنده، در صورت نمایندگی، تنها می تواند نماینده مستقیم مالک محصول باشد و واسطه گری غیر مستقیم به هیچ عنوان در دناسیب قابل پذیرش نیست. در صورت مشاهده چنین موردی، دناسیب حق دارد نمایه محصول مذکور را از کاربر متخلف باز پس گرفته و به تشخیص خود، عضویت کاربر متخلف را لغو نماید.
 • کاربر فروشنده می پذیرد، محصول ثبت شده ایشان، می تواند توسط کارشناسان دناسیب جهت تایید، مورد بازدید حضوری قرار گیرد.
 • کاربر فروشنده می پذیرد، که ارتباطش با وبسایت دناسیب، به عضویت ایشان در وبسایت بعنوان یک عضو پیمانکار مستقل محدود می باشد، و هیچگاه این عضویت به معنی کارمندی یا نمایندگی دناسیب و یا شراکت با دناسیب نخواهد بود و کاملا بصورت انحصاری برای خود و در جهت منافع خود فعالیت خواهد نمود و نه برای و در جهت منافع دناسیب. همچنین دناسیب هیچگونه کنترلی بر محصول ثبت شده فروشنده و یا هرگونه فعالیت خارج از وبسایت فروشنده ندارد، و کاربر فروشنده بعنوان عضوی از وبسایت دناسیب، می پذیرد تا هیچگاه عملی انجام ندهد که القا کننده شراکت یا نمایندگی ایشان با دناسیب باشد(شامل استفاده غیر مجاز از مالکیت فکری وبسایت دناسیب).
 • اشاره به “تایید شده” بودن یا کلمات اینچنینی در نمایه (پروفایل) کاربران وبسایت، تنها نشان می دهد که کاربر مذکور یکی از اطلاعات ثبت شده خود همچون شماره تلفن همراه یا آدرس منزل و غیره، را به تایید رسانده است، و این به معنی تایید همه جانبه کاربر مذکور، قابل اعتماد بودن، امن بودن یا مورد تایید بودن ایشان از جانب دناسیب نمی باشد. در عوض توصیه می شود تا تمامی اعضا، پیش از تصمیم به رزرو یک محصول یا پذیرفتن یک درخواست رزرو، ارزیابی لازم از کاربر مورد نظر را به انجام برسانند. دناسیب هیچگونه مسئولیتی در قبال صدمات یا زیانهای احتمالی به افراد ناشی از تعاملات دو جانبه یا چندجانبه کاربران با یکدیگر را نمی پذیرد.
 • مطابق سیاستهای کلان کسب و کار دناسیب و در جهت بسط و گسترش فرهنگ خرید و فروش اینترنتی، کلیه محصولات ثبت شده در دناسیب، با توجه به فصل و کشش بازار و مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده، به اعمال نرخهای حداقلی و منصفانه دعوت می شوند، ولیکن قیمت درج شده برای هر محصول، توسط فروشنده ی همان محصول تعیین و ثبت می گردد و خریداران محترم نیز مطابق الگوی عرضه و تقاضا می توانند به انتخاب محصول مد نظر خود اقدام نمایند. لذا دناسیب هیچگونه مسئولیتی در ارتباط با نرخ و قیمتی درج شده محصولات در وبسایت ندارد.
 • کاربر می‌پذیرد قیمت محصول مشابه، ممکن است بسته به شرایط از جمله فصل، تناژ و مدت رزرو، و یا عوامل دیگر متغیر باشد.
 • پرداخت هزینۀ سرویس فقط از طریق روش‌هایی که توسط دناسیب مشخص می‌شود، می تواند صورت گیرد. روش‌هایی همچون پرداخت از طریق درگاههای امن بانکی و یا پرداخت اینترنتی برای افزایش اعتبار و غیرو … با توجه به تلاش مستمر دناسیب برای بکار گرفتن آخرین تکنولوژیهای امن پرداخت و تسهیل استفاده از وبسایت برای کاربران، این روشها ممکن است تغییر یابد و یا به روز گردد.
 • کاربر خریدار یا فروشنده، نمی توانند کل و یا قسمتی از پرداخت و یا دریافت قیمت را در خارج از روال تعریف شده وبسایت انجام دهند. هرگونه پیشنهاد پرداخت و یا پذیرش پرداخت خارج از رویه های پرداخت تعریف شده در دناسیب، خلاف مقررات بوده و دناسیب ضمن محفوظ نگاه داشتن حقوق خود برای اقدامات قانونی، هیچگونه مسئولیتی را در قبال مشکلات بوجود آمده، ناشی از توافقات اینچنینی، نخواهد پذیرفت.
 • کاربر خریدار یا فروشنده، نمی توانند کل و یا قسمتی از پرداخت و یا دریافت قیمت را در خارج از روال تعریف شده وبسایت انجام دهند. هرگونه پیشنهاد پرداخت و یا پذیرش پرداخت خارج از رویه های پرداخت تعریف شده در دناسیب، خلاف مقررات بوده و دناسیب ضمن محفوظ نگاه داشتن حقوق خود برای اقدامات قانونی، هیچگونه مسئولیتی را در قبال مشکلات بوجود آمده، ناشی از توافقات اینچنینی، نخواهد پذیرفت.
 • کاربر خریدار برای تکمیل رزرو محصول مورد نظر خود، تنها موظف به پرداخت مبلغ درج شده در صورتحساب الکترونیکی صادر شده توسط دناسیب می باشد و مطالبه هرگونه هزینه دیگر برای خرید و فروش محصول مذکور، با شرایط قید شده در سند رزرو، از جانب کاربر فروشنده خلاف مقررات است.
 • دو بند فوق مربوط به هزینه های قیمت محصول بوده و در صورت درخواست خدمات دیگری همچون: سرویس حمل و نقل، کارگر و یا سایر خدمات ارائه شده توسط فروشنده، هزینه آن بصورت مجزا و مطابق توافق فروشنده و خریدار محاسبه شده و مستقیما به فروشنده پرداخت می گردد و دناسیب هیچگونه مسئولیتی در قبال هرگونه شکایت یا نارضایتی طرفین نخواهد داشت.
 • کاربر می‌پذیرد که باید هزینۀ خرید و فروش را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در برنامه دناسیب جهت پرداخت آنلاین به وجود بیاید به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل وقوع مشکلی در برنامه دناسیب یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکۀ تلفن همراه امکان پرداخت از طریق وبسایت یا اپلیکیشن فراهم نشود خریدار همچنان موظف به پرداخت هزینه خرید و فروش خواهد بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی خریدار با شرکت دناسیب، یا روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که خریدار به هر دلیلی از جمله مشکلات اپلیکیشن پرداخت را انجام نداده باشد، شرکت حق دارد هزینه رزرو را به روشهای قانونی از خریدار دریافت نماید.
 • کاربر فروشنده می پذیرد، پس از دریافت درخواست رزرو یک خریدار، می بایست در مدت تعیین شده به درخواست پاسخ دهد، در صورت رد درخواست و یا عدم پاسخ به موقع، درخواست رزرو مذکور لغو گردیده و مبلغ پیش پرداخت شده به کابر خریدار مربوطه بازگردانده خواهد شد. کل هزینه رزرو، در هنگام نهایی کردن رزرو از خریدار دریافت خواهد شد و در مهلت زمانی تعریف شده در مقررات پرداخت، به فروشنده مربوطه پرداخت خواهد گردید.
 • کاربران خریدار و فروشنده می پذیرند که در صورتی که یک رزرو، پیش و یا پس از تاریخ تحویل مشخص شده در سند رزرو نهایی، توسط کاربر خریدار لغو گردد، دناسیب می تواند مطابق مقررات لغو رزرو محصول مذکور که توسط فروشنده برای تاریخ رزرو مورد نظر تعیین گردیده، مبلغ بازپرداخت را مشخص و به خریدار مربوطه پرداخت نماید.
 • در صورتی که یک رزرو قطعی شده، توسط فروشنده مربوطه لغو گردد، تمامی هزینه های دریافت شده به خریدار بازگردانده خواهد شد، همچنین فروشنده مربوطه و دناسیب موظف اند تا جایگزین هایی را به خریدار مذکور پیشنهاد نماید. در صورتی که یکی از محصولهای پیشنهاد شده مورد پذیرش خریدار مذکور قرار گیرد، روال معمول درخواست و پذیرش رزرو مطابق رویه جاری دناسیب برای آن پیگیری خواهد گردید.
 • در صورت رد یک درخواست رزرو و یا لغو یک رزرو قطعی شده توسط کاربر فروشنده، جریمه هایی از جانب دناسیب برای فروشنده و محصول مذکور در نظر گرفته خواهد شد، جریمه هایی از قبیل درج اتوماتیک یک نظر در نمایه (پروفایل) فروشنده و محصول مبنی بر لغو یک رزرو، غیر فعال کردن تقویم محصول در تاریخ های لغو شده، اعمال جریمه های نقدی و غیرو … فروشنده مربوطه پیش از اعمال لغو یک رزرو، از جریمه های احتمالی باخبر خواهد گردید.
 • در وضعیتی که یک رزرو، بنا به شرایط حادث شده همچون قوه قهریه و یا به دلایلی که از کنترل طرفین خارج باشد، توسط دناسیب لغو گردد، تمامی هزینه های دریافتی بازپرداخت گردیده و هر دو طرف رزرو لغو شده، از دلایل امر باخبر خواهند گردید. در این شرایط خریدار، فروشنده و دناسیب هیچگونه مسئولیتی بابت لغو رزرو حادث شده به عهده نخواهند داشت.
 • مبلغ کارمزد دناسیب، در حال حاضر معادل ۱۰ درصد از کل صورت حساب رزرو می‌باشد که از کاربر فروشنده دریافت می‌گردد. این مبلغ در صورت نیاز و با اطلاع قبلی به فروشندگان قابل افزایش یا کاهش خواهد بود. مبلغ کل قابل پرداخت به فروشنده، شامل مبلغ کل قیمت منهای مبلغ کارمزد می باشد. تا پیش از شروع فرایند درخواست رزرو، دناسیب هیچگونه کارمزدی از کاربران دریافت نمی کند.
 • در صورت اعمال هرگونه تغییر در رزرو جاری به درخواست کاربر، مسئولیت پرداخت هرگونه هزینه که در نتیجه اصلاحات اعمال شده در رزرو ایجاد می گردد به عهده خریدار یا فروشنده مربوطه خواهد بود. شایان ذکر است، هرگونه تغییر در رزرو جاری، تنها از طریق تماس با ما قابل انجام می باشد.
 • دناسیب ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر ارائه کند که با وارد کردن این کدها در برنامه، درصدی از هزینه خرید و فروش بعدی ایشان کاسته یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر در دناسیب شارژ شود. کاربر می‌پذیرد که اجازۀ انتقال یا فروش کد ها را به افراد دیگر ندارد. همچنین کاربر مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند (حتی اگر دناسیب در فضاهای عمومی این کد ها را منتشر کرده باشد) مگر اینکه دناسیب رسماَ این اجازه را به آنها داده باشد.
 • کاربر می‌پذیرد اعتباری که بصورت هدیه کسب کرده و در حساب کاربری کاربر مشخص گردیده، فقط برای استفاده از خدمات دناسیب قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.
 • کاربر می‌پذیرد، اعتبار هدیه و یا کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه خرید و فروش به او اعطا می‌شود ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که دناسیب برای ارائه این کدها هزینه ای از کاربران دریافت نمی‌کند، این حق برای شرکت محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین درصورتی که شرکت تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را باطل یا حذف کند.

 

 • مسئولیت دناسیب

4-1 دناسیب تمام تلاش خود را جهت ارائه خدمات آنلاین به کاربران خود، در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز به انجام می رساند، اما با توجه به اختلالات قابل پیش بینی که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد، تضمین صدر در صدی نسبت به اجرا برنامه بصورت دائمی و بر روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن‌همراه و …) نخواهد داد.

4-2 دناسیب با تمام امکانات خود از جمله واحدهای خدمات مشریان، واحد صدای مشتریان و از طریق میانجیگری، تمامی تلاش خود را جهت جلب رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفاده از خدمات دناسیب بین کاربران و ایجاد صلح و سازش فی مابین آنها مبذول خواهد داشت.

4-3 پس از نهایی شدن یک رزرو مابین کاربر خریدار و کاربر فروشنده، سند الکترونیکی رزرو مذکور حاوی اطلاعاتی همچون مشخصات فردی خریدار و فروشنده، تعداد خریداران، تاریخ شروع و اتمام رزرو، شماره های تماس، آدرس دقیق محصول، صورتحساب کامل رزرو و غیرو … به حساب کاربری و آدرس ایمیل خریدار و فروشنده مربوطه ارسال خواهد گردید. این سند مرجع رفتار متقابل کاربران خریدار و فروشنده بهنگام تحویل محصول و در دوره خرید و فروش بوده و هرگونه اختلاف در این ارتباط با مراجعه به سند مذکور و همچنین اطلاعات و توافقات مکتوب همچون نمایه (پروفایل) ثبت شده محصول قابل رسیدگی و حل و فصل خواهد بود. تمامی مراحل رزرو و مستندات رزرو قطعی، در سایت دناسیب آرشیو می شود و در صورت نیاز قابل رجوع خواهد بود.

4-4 دناسیب با استفاده از نظارت‌ مستمر و همچنین برنامه های انگیزشی و آموزشی، تلاش می‌کند انگیزه های لازم را برای ارائه خدمات با کیفیت نزد کاربران فروشنده فراهم آورد تا تجربه ای خوب و منصفانه، برای کاربران فروشنده و خریدار خلق شده و حداکثر رضایت ایشان حاصل گردد.

4-5 تمامی اطلاعات کاربر بعنوان اطلاعات محرمانه نزد دناسیب محافظت شده و به جز مواردی که در نمایه (پروفایل) کاربری در معرض دید سایر کاربران قرار می گیرد، دسترسی به آنها توسط اشخاص ثالث ممنوع می باشد، مگر برابر تصمیم مقام صالح و مطابق قوانین جاری کشور.

4-6 جهت اطلاع بیشتر کاربران با نحوه و شرایط ارائۀ خدمات آنلاین دناسیب ، همۀ اطلاعات و راهنمایی های مورد نیاز کاربران، در وبسایت قرار داده شده است و اشخاص می‌توانند با مراجعه به قسمت های مذکور و مطالعۀ آنها کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات دناسیب آشنا شوند. همچنین همکاران ما در تماس با ما، پاسخگوی هر گونه ابهام و سؤال کاربران هستند.

4-7 کسب و کار دناسیب از هرنوع بازخورد از جانب کاربران و بازدیدکنندگان خود استقبال می کند و کاربران را به ارسال بازخورد، نقد و نظر در مورد وبسایت، خدمات ارائه شده و فضای فراهم شده تشویق می نماید. کاربران می توانند از قسمت تماس با ما و یا دیگر مسیرهای تعبیه شده برای ارتباط با دناسیب و انتقال بازخورد خود استفاده کنند. دناسیب خود را متعهد به بررسی بازخوردهای ارسالی کاربران و اجرای پیشنهادات و رفع مشکلات احتمالی می داند. کاربر می‌پذیرد، که با ارسال بازخورد به دناسیب، تمامی حقوق قانونی مطلب ارسالی نیز به دناسیب منتقل می گردد.

 

 • مسئولیت کاربران

5-1 مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران خریدار و فروشنده که ناشی از عدم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام خرید و فروش) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و دناسیب هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت، همچنین دناسیب می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری فرد متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی دناسیب بعمل آورد.

5-2 هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار دناسیب شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و دناسیب حق غیر فعال نمودن حساب کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت، و کاربر متعهد می‌شود هیچ‌گاه از سرویس دناسیب به صورتی که به دناسیب یا شرکا یا کاربران آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکند.

5-3 مسئولیت رعایت همۀ قوانین و مقررات جاری مرتبط با اجاره محصول ها، از جمله فراهم آوردن ملزومات ایمنی محصول، مالیات و عوارض و همچنین کسب مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه مطابق قوانین کشوری و منطقه ای، بر عهده کاربران فروشنده است.

5-4 اعتبار تمامی فروشندهان توسط دناسیب بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود و فروشنده مسئولیت‌ کامل خدمات خرید و فروش در محصول خود همچون کیفیت خرید و فروش، اجاره بها، خدمات ارائه شده، محتوای نمایه محصول و غیرو را به عهده می گیرد.

5-5 کاربر مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود است و مسئولیت تمامی فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود کاربر انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربر است.

5-6 کاربر متعهد می‌شود پس از اتمام خرید و فروش از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده از خدمات دناسیب، از فروشندهان و خریداران کسب کرده است هیچ‌گونه استفاده‌ای نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات فروشندهان یا خریداران همچون شماره تماس و آدرس در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوۀ دیگر جهت استفاده بعدی نیز مغایر با قوانین دناسیب خواهد بود. همچنین کاربر متعهد می‌شود قبل و یا در طول خرید و فروش، فقط در شرایط ضروری از اطلاعات تماسی که از خریدار یا فروشنده در سرویس دناسیب ارائه شده است استفاده کند. استفادۀ کاربر از این اطلاعات تماس، باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.

5-7 کاربر می پذیرد، هرگونه تخطی از قوانین وبسایت توسط سایر کاربران را جهت رسیدگی به دناسیب گزارش کند. همچنین کاربر می پذیرد در صورت وقوع هرگونه حادثه و جرم با اهمیت در ارتباط با یک رزرو، مورد را به نزدیکترین ایستگاه پلیس اطلاع دهد.

5-8 مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات دناسیب به عهدۀ کاربر است.

 

 • پیگرد های قانونی
  • ارتکاب اقدامات مشروحه ذیل، واجد ضمانت اجرای اخطار به کاربر، انسداد موقت یا کامل حساب کاربری مرتکب، انتقال وی به لیست سیاه، ارجاع موضوع به مراجع قانونی و طرح شکایت کیفری یا حقوقی علیه وی توسط تیم حقوقی دناسیب خواهد بود.
  • انتقال و پُست هرگونه مطلبی که به حقوق دیگران تجاوز و هتک حرمت کند. همچنین درج کلمات تهدیدآمیز و توهین‌آمیز و ناقض حقوق شخصی یا اجتماعی، مطالب مبتذل، یا حتی مطالب قابل‌اعتراضی که باعث ترغیب به اعمال مجرمانه شود.
  • نقض حقوق معنوی مالکین وب‌سایت دناسیب یا هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب‌سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، موجب پیگرد است. بدیهی است استفاده از اطلاعات سایت با ذکر صریح عنوان دناسیب به عنوان منبع و برای مقاصد قانونی بلامانع است.
  • ایجاد مزاحمت، توهین، تهدید، افترا یا در کل هر نوع جرم علیه اشخاص حقیقی یا حقوقی به هر صورت (اعم از حضوری-تلفنی-ایمیلی-پیامکی و…) درصورت اطلاع دناسیب یا شکایت ذیحق، موجب پیگرد است.
  • اقدام به دسترسی غیرمجاز، هک، تخریب، اخلال، انسداد یا ممانعت از دسترسی به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی وب‌سایت و کاربران آن، یا تهدید به ارتکاب آن ولو آنکه عملاً منجر به حمله رایانه‌ای نشود، موجب پیگرد است.
  • هر گونه باز نشر یا کپی اطلاعات آگهی از سایت دناسیب بدون اخذ مجوز کتبی از مدیر سایت که منجر به نقض حقوق آگهی‌کنندگان و اضرار مالی مدیران دناسیب شود، موجب پیگرد است و موکول به طرح شکایت کیفری و حقوقی از سوی دناسیب یا اشخاص دیگر خواهد بود. همچنین استخراج اطلاعات تماس آگهی‌کنندگان و دعوت از آنها برای آگهی‌دادن در وبسایت خویش، مشمول این بند است.
  • استفاده از هرنوع فناوری رایانه ای، جهت مرور یا کپی خودکار صفحات و اطلاعات سایت دناسیب، موجب پیگرد است.
 • نکات مهم:
  • کاربران محترم میتوانند با ارسال پیام خصوصی به پست الکترونیکی مربوط به شکایات مردمی به آدرس : denasib.ir@gmail.com، شکایات، انتقادات و پیشنهادهای خود را نسبت به انتشار آگهی‌هایی که ضوابط فوق را رعایت نکرده‌اند با عنوان «شکایت/انتقاد/پیشنهاد» ثبت و اطلاع‌رسانی کنند.
  • دناسیب متعهد است در حداکثر ده روز کاری شکایت وارده را بررسی و در صورت صحت، نسبت به اصلاح و اتخاذ رویه متناسب اقدام کند. این امر شامل ارسال اخطار به شخص خاطی و تحمیل ضمانت اجراهای مندرج در مطالب فوق علیه وی خواهد بود. درهرصورت، نتیجه پیگیری انجام شده، به فرد شکایت کننده نیز اطلاع داده خواهد شد.